II MIEJSCE W XVI POWIATOWYM KONKURSIE O RACJONALNYM ŻYWIENIU


22 marca br. odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu, którego organizatorem jest Zespół Szkól Miejskich nr 3 w Jaśle. W tym roku szkolnym motywem przewodnim konkursu była: „Profilaktyka osteoporozy i chorób układu krążenia”. Do konkursu zgłosiło się 13 gimnazjów z powiatu jasielskiego, a naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kaleta, Jonatan Maciejowski oraz Jakub Jędrzejczyk.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne 2018

Artykuł w przygotowaniu

 

 

Ewa Biernacka laureatką wojewódzkiego konkursu przyrodniczego!

 

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie należą do najbardziej prestiżowych turniejów wiedzy dla uczniów naszego okręgu. Laureaci i finaliści tychże konkursów są zwalniani z części egzaminu na zakończenie szkoły , a w swoim środowisku zyskują sławę „tęgich głów” J, gdyż muszą się wykazać wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.

W bieżącym roku szkolnym tytuł laureata wywalczyła Ewa Biernacka- uczennica klasy VII a, plasując się w ścisłej czołówce województwa podkarpackiego! Ten wielki sukces na pewno zawdzięcza talentowi, systematycznej pracy, ale i opiece merytorycznej Pani Lucyny Doroty Rusztowicz, która w swojej pracy pedagogicznej może się poszczycić ośmiorgiem laureatów. Konkurs przyrodniczy obejmował materiał z przedmiotów: biologia, geografia, elementy fizyki i chemii.           

Czytaj więcej...

Powrócili z tarczą...

 

Uczniowie klas 2. gimnazjum: Klaudia Kaleta, Julia Palar, Jakub Baran, Jakub Jędrzejczyk i Bartłomiej Szeląg zdobyli

I miejsce

w Międzypowiatowym Konkursie pod nazwą: „Z nurtem Wisłoki”. Była to trzecia edycja turnieju organizowanego przez
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku dla powiatów dębickiego i jasielskiego.

Na sukces uczniów złożyła się praca całego zespołu, do którego należeli również Jonatan Maciejowski i Angelika Urban. Przygotowali oni prezentację multimedialną ukazująca przełomowe wydarzenia z historii Bieździedzy będącą uzupełnieniem scenki teatralnej. A inscenizacja – według scenariusza i pomysłu Pani Agaty Ochałek-Skałby- ukazywała rycerzy Helwiga z Bieździedzy oraz jego sąsiada Kołacza z małżonkami, którzy szukali pomocy u Pustelnika- Świętego Męża, by zobaczyć przyszłość osady. Stąd tytuł: „Dawnymi - nowymi czasy”.

Czytaj więcej...

Powrócili z tarczą...

 

Uczniowie klas 2. gimnazjum: Klaudia Kaleta, Julia Palar, Jakub Baran, Jakub Jędrzejczyk i Bartłomiej Szeląg zdobyli I miejsce
w Międzypowiatowym Konkursie pod nazwą: „Z nurtem Wisłoki”. Była to trzecia edycja konkursu organizowanego przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku dla powiatów dębickiego i jasielskiego.

Na sukces uczniów złożyła się praca całego zespołu, do którego należeli również Jonatan Maciejowski i Angelika Urban. Przygotowali oni prezentację multimedialną ukazująca przełomowe wydarzenia z historii Bieździedzy będącą uzupełnieniem scenki teatralnej. A inscenizacja – według scenariusza i pomysłu Pani Agaty Ochałek-Skałby- ukazywała rycerzy Helwiga z Bieździedzy oraz jego sąsiada Kołacza z małżonkami, którzy szukali pomocy u Pustelnika- Świętego Męża, by zobaczyć przyszłość osady. Stąd tytuł: „Dawnymi - nowymi czasy”.

Czytaj więcej...