Kolędnicy Misyjni dzieciom w Amazonii

 

Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom z krajów misyjnych – oto cel świątecznego kolędowania dzieci należących do Szkolnego Kółka Misyjnego. Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje wspólnotę parafialną, a budząc w wiernych ducha misyjnego, przyczynia się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości. W tym roku „Mali misjonarze” prosili mieszkańców swoich parafii o zaangażowanie w obronę tych „najmniejszych” w Amazonii oraz zwracali uwagę na potrzebę dbania o przyrodę. Siostra Wincenta serdecznie dziękuje parafialnej scholi oraz wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy wraz ze swoimi rodzicami zaangażowali się w tegoroczną kolędę misyjną!